Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ashtray 9952006



*

nr 995 2006


ASHTRAY

Ultima15, Beck & Jung, Ljungberg & Bäckström, 15x15,


Ultima15, Beck & Jung, Ljungberg & Bäckström, 15x15


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 16 2015
at 19:06:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/10 19:47:52 1      250 kr
13/10 20:44:35 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat beck & jung ljungberg & bäckström
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr